سه‌شنبه, 17 تير 1399

رو عنوان : عضو شورای اسلامی شهر لنده
عنوان : مدیریت صحیح امكانات و منابع برای ارائه خدمات بهتر به مردم
کد خبر : ۱۶۴
تاريخ :
 ۷۷۱/۱۱/۱۶ 
ساعت : ۲۳:۵۱:۴۳

عضو شورای اسلامی شهر لنده گفت: در راستانی تحقق شعار سال و خدمات رسانی بهتر به مردم سعی شده با مدیریت صحیح امکانات و منابع همراه با عزمی جدی و راسخ به پیگیری مشکلات شهری در شهر لنده رسیدگی شود.
 البرز محمدخانی در نشست اعضای شورا با اصحاب رسانه شهرستان لنده با تبریک روز شوراها و آغاز هفته کار و کارگر گفت: استفاده از فهم، درایت و خرد عمومی را برای مدیریت صحیح و رسیدگی به مشکلات و موانع موجود شورا و یا مشورت می‌گویند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید مردم و مسئولان را توصیه به ایجاد فرهنگ و مدیریت صحیح استفاده از امکانات و منابع داخلی برای تحقق پیشرفت اقتصادی کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر لنده خاطر تصریح کرد: شورای اسلامی شهرلنده از ابتدای دوره جدید تا کنون سعی خود را بر مدیریت امکانات و منابع و ایجاد تحول و پیشرفت در حوزه فرهنگی و ورزشی و امور شهری و شهرداری کرده است.

محمدخانی با بیان این‌که شورای اسلامی شهر لنده نهایت همکاری را با ادارات شهرستان داشته است گفت: بیشترین مکاتبات و پیگیری‌های شورای اسلامی شهر لنده در خصوص راه‌اندازی و استقلال ادارات شهرستان بوده که در این زمینه توانسته تعدادی از ادارات را در کمترین زمان ممکن مستقر و نصبت به تجهیز امکانات آن اقدام کند.

وی افزود: توجه به برنامه‌های فرهنگی و هنری از مهتمرین اقدامات شورا در هشت ماه گذشته بوده که مهمترین برنامه‌های آن را می‌توان هماهنگی جهت برگزاری برنامه‌های تلویزیونی ایل سوگوار، فجر ماندگار و پخش زنده مراسم شب عاشورا از طریق صدا و سیمای کشور نام برد.

عضو شورای اسلامی شهر لنده در ادامه کمک به تعمیر و بازسازی مدارس را یادآور شد و خاطر نشان ساخت: شورای اسلامی شهر لنده در زمینه‌های مختلفی اقدام به همکاری با آموزش و پرورش کرده و جهت نکو داشت مقام معلم نیز کمک شایان توجهی به اداره آموزش و پرورش کرده است.

محمدخانی افزود: به مناسبت هفته معلم تخفیف عوارض به فرهنگیان را در دستور کار شور و شهرداری لنده قرار دادیم تا از این طریق نیز هدیه‌ای در حد توان به مناسبت هفته معلم به آن‌ها اهدا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به شرایط بد اقتصادی در کشور گفت: شورای اسلامی و شهرداری به تبع اقتصاد کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده ولی سعی کرده که با مدیریت صحیح امکانات و منابع گامی در جهت توسعه فضای فیزیکی شهر و تسهیل خدمات شهری برای مردم بردارد.

* رسانه‌ها شوراهای اسلامی را در رسیدگی به مشکلات مردم یاری کنند

بهمن زارعی نیز در این جلسه به مشکلات و موانع فعالیت شورا و شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات شورای اسلامی در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی کمبود اعتبارات بوده که اجازه بهره‌برداری و یا اجرای پروژه‌های عمرانی را به شهرداری و شورای اسلامی نداده است.

وی در ادامه تصریح کرد: شهرداری در سنوات گذشته بدهی‌ها و معوقاتی داشته متأسفانه دست اعضاء شورا و شهرداری در دوره جدید بسته و نگذاشته فعالیت چشمگیری انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهر لنده خاطر نشان ساخت: بعضی از مشکلات شورا و شهرداری به عدم آگاهی مردم در زمینه قوانین و مقرارت شهرداری برمی‌گردد که شورای اسلامی با همکاری شهردار سعی برای فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن قوانین و مقررات در میان عموم مردم دارد.

زارعی به کمبود نیروی خدماتی در شهرداری اشاره کرد و گفت: ما در بحث نیروی خدماتی شهرداری با کمبود نیرو مواجه هستیم ولی در حیطه اداری از تراکم نیروی برخورداریم که پیگیر بازنشستگی نیروهای با سنوات بالا در شهرداری و استخدام نیروی خدماتی به جای آنها هستیم.

وی به بافت قدیمی شهر لنده اشاره کرد و گفت: نبود کارخانجات و عدم دریافت عوارضات و محدودیت درآمدهای مالی شهرداری هم از جمله مشکلاتی است که می‌طلبد مسئولان در این زمینه شورا و شهرداری لنده را یاری کنند.

زارعی تأکید کرد: ساماندهی امور شهری برای خدمات رسانی به مردم نیازمند همت و تلاش عمومی بوده که می‌طلبد همه نهادها و ادارات دولتی و غیر دولتی شهرداری را در رسیدن به این نقطه مطلوب همراهی کنند.

وی خاطر نشان ساخت: در بحث عوارض تخفیفات ویژه ای در خصوص حمایت از افراد زیر‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر لنده افزود: شورای اسلامی و شهرداری لنده در خصوص ساماندهی ورودی های شهر اقدام به تهیه و ساخت تابلوها و تصاویر شهدای شهرستان جهت نصب در بلوارها و میادین ورودی شهر کرده که در آینده نزدیک این مهم به پایان می‌رسد.

زارعی به هفته کار و کارگر اشاره کرد و گفت: از کارگران و زحمتکشان شهرداری لنده طی مراسمی با حضور مسئولان تجلیل می‌گردد.

وی در ادامه با اشاره به راه‌های ارتباطی شهرستان لنده گفت: راه های ارتباطی شهرستان لنده از طریق تراب به دهدشت و از قیام به لیکک دو پروژه مهمی هستند که شورای اسلامی در دیدارهای استانی و کشوری خود با مسئولان سعی داشته نسبت به برطرف کردن مشکلات آنها گامی در جهت ترقی و پیشرفت شهر لنده برداشته و این شهرستان را از بن بست خارج کند.

وی افزود: ما به دنبال ملی کردن اعتبارات احداث جاده لنده به دهدشت هستیم که از طریق مقامات کشوری و استانی در حال پیگیری است.

زارعی در پایان یاد آور شد: رسانه چشم تیزبین و نماینده عموم مردم بوده که می‌تواند با پیگیری مطالبات مردم گره از کار آن‌ها برداشته و مدیران را در جهت ارائه خدمات بهتر به آن ها یاری دهد.بازگشت           چاپ چاپ         
 
شوراي اسلامي استان کهکيلويه و بويراحمد

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8